Gdzie tatuaże bolą najbardziej, a gdzie najmniej?

Tatuaż to marzenie wielu osób. Jest on oryginalną ozdobą ciała. Jednak jego wykonanie jest nie tylko pracochłonne, ale i bolesne. To właśnie bólu obawia się najwięcej osób. Okazuje się jednak, że niektóre części ciała są nieco mniej wrażliwe na ukłucia igły wypełnionej tuszem. Dowiedz się, gdzie zrobić tatuaż, aby jego wykonanie bolało jak najmniej.

Ból po zrobieniu tatuażu – dlaczego się pojawia?

To, czy tatuaż boli to kwestia indywidualna. Wszystko zależy bowiem od progu bólu konkretnej osoby. Profesjonaliści zajmujący się tą profesją na co dzień doskonale wiedzą, które miejsca na ciele są bardziej wrażliwe na ból, a które nieco mniej. Na odczuwanie tych dolegliwości wpływ ma przede wszystkim:

  • lokalizacja tatuażu – najbardziej boli jego wykonanie w miejscach, w których tkanka tłuszczowa jest najcieńsza,
  • wielkość oraz wzór – parametry te wpływają bowiem na techniki, które musi zastosować tatuator, najmniejszy dyskomfort sprawia zazwyczaj samo konturowanie, jednak już wypełnianie kolorem może być bardzo bolesne,
  • liczba tatuaży na ciele – chociaż sama ich ilość nie wpływa na odczuwanie bólu, to osoby, które wykonały ich już wiele, są z reguły bardziej odporne na jego odczuwanie.

Odczuwanie bólu zależy także od długości sesji. Im bardziej skomplikowany wzór, który ma dużo kolorów oraz szczegółów, tym więcej czasu tatuator potrzebuje na jego przeniesienie na skórę. Bardzo często taka sesja może trwać nawet kilka godzin. Podczas niej warto robić krótkie przerwy, co pomoże zwiększyć komfort.

Ważne jest także właściwie nastawienie do wizyty w salonie. Na co najmniej trzy dni przed wizytą należy zrezygnować z alkoholu. Należy także odstawić leki rozrzedzające krew, a w dzień sesji nie pić kawy. Może to nieco złagodzić dolegliwości bólowe.

Gdzie tatuaże bolą najbardziej?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najbardziej boli tatuaż, to musisz wiedzieć, że taką częścią ciała są przede wszystkim żebra. Jest to obszar z niewielką ilością tłuszczu. Dodatkowo w tej części ciała kości znajdują się tuż pod skórą. Jest więc ona także zdecydowanie cieńsza niż na innych partiach.

Kolejnym miejscem, które także może być bardzo bolesna, są stopy. Wybierając to miejsca na tatuaż, trzeba pamiętać więc o tym, że tam także ilość tkanki tłuszczowej jest bardzo mała. Może to więc wiązać się z bólem.

Najbardziej bolące miejsca na tatuaż to także łokcie, obojczyk oraz okolice kręgosłupa. Osoby wrażliwe na ból, które chcą zrobić sobie tatuaż, powinny unikać także wykonywania go w miejscach intymnych.

Gdzie tatuaże bolą najmniej?

Każdy, kto zastanawia się, czy zrobienie tatuażu boli, musi wiedzieć, że na ciele są miejsca pokryte nieco większą ilością tłuszczu. Oznacza to, że wykonanie go na nich może boleć zdecydowanie mniej. Jednym z takich obszarów na ciele są przedramiona oraz ramiona. Ze względu na to są to często wybierane lokalizacje zwłaszcza wśród osób, które decydują się na niego po raz pierwszy.

Osoby bojące się bólu mogą także wybrać łydki oraz uda jako miejsce na lokalizację tatuażu. Jego wykonanie na plecach również może być mniej bolesne, ale trzeba pamiętać o tym, aby był to obszar odsunięty od kręgosłupa. Skala bólu tatuażu wykonanego w tych właśnie miejsca jest najczęściej najmniejsza.

Jak zmniejszyć odczuwanie bólu podczas wykonywania tatuażu?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby wybrać sprawdzony salon tatuażu. Musi być on wykonywany przez doświadczonego specjalistę, który zrobi to profesjonalnie oraz bezpiecznie. Podczas sesji należy sygnalizować wszelkie dolegliwości, jakie tylko się pojawią. Pozwoli to tatuatorowi dopasować tempo oraz intensywność pracy do potrzeb. Dobrym pomysłem jest skupienie uwagi na czymś innym niż ból. Można zająć się rozmową z tatuatorem, oglądaniem filmu czy czytaniem książki, jeśli oczywiście jest to możliwe.

Wybierając się na sesję do salonu tatuażu, warto przede wszystkim mieć odpowiednie nastawienie. Dobry humor to podstawa tego, aby maksymalnie cieszyć się z podjętej decyzji.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.