Cover-up, czyli pełne zakrycie starego tatuażu

Zdarzają się sytuacje, w których stary tatuaż przestaje być dla nas atrakcyjny lub został źle wykonany. Tutaj pojawia się możliwość realizacji cover-upu, czyli pokrycia starego wzoru. Jednak ta usługa nie zawsze jest możliwa, natomiast musi być wykonywana przez profesjonalistę z dużą wiedzą i doświadczeniem.

Kto i kiedy najczęściej decyduje się na cover tatuażu?

Cover tatuażu to zabieg, który polega na zakryciu wzoru innym. Na tego typu usługę najczęściej decydują się osoby, które wytatuowały sobie niewłaściwą grafikę lub jest ona niskiej jakości. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często w przypadku korzystania z usług początkujących tatuażystów, którzy nie dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo w swej pracy używają najczęściej niskiej jakości pigmentów, rozpływających się pod skórą. Brak pewności ruchów oraz opanowania będzie miał negatywny wpływ na efekt końcowy tatuażu.

Klienci decydują się na cover również w sytuacji, kiedy wytatuowany wzór po prostu już im się nie podoba. Często ma to także miejsce w przypadku tatuowania imion partnerów. Z czasem zmienia się również styl wykonywanych zdobień, dlatego obecny wzór zdążył się już znudzić i klienci pragną go odświeżyć. Zdarzają się także sytuacje, w których dana osoba gwałtownie chudnie, co powoduje zmiany napięcia skóry. W takiej sytuacji tatuaż ulega zdeformowaniu, dlatego klienci chcą go zastąpić coverem.

Cover tatuażu na przedramieniu

To zdecydowanie najczęstsze miejsce, na którym artyści dokonują coverów. Błąd młodości, czy działanie pod wpływem impulsu spowodowały powstanie wzoru, który z czasem stracił na atrakcyjności. Przedramię to na co dzień eksponowana część ciała, stąd też wiele osób decyduje się na cover ciemnego tatuażu w tym miejscu.

Cover tatuażu na plecach

Plecy to kolejne miejsce, gdzie chętnie wykonywane są tatuaże. Większość osób decyduje się na zakrycie starego wzoru i wytatuowanie całości pleców nowym, bardziej efektywnym, wzorem.

Cover tatuażu na nadgarstku

Nadgarstek to również mocno eksponowane miejsce, stąd też wiele osób chce wykonać cover-up, aby zakryć niechciany tatuaż, albo pragną odświeżyć stary wzór, nadając mu niepowtarzalnego efektu.

Jakie tatuaże można zakrywać nowym?

Warto pamiętać, że niestety nie każdy tatuaż może zostać pokryty nowym. Wszystko zależne jest od wielkości wzoru czy użycia koloru. Im większy i ciemniejszy tatuaż, tym trudniej jest go pokryć. Problemu nie sprawiają wyblakłe wzory, mała graficzna ozdoba czy napis. Trudności pojawiają się w przypadku dużych formatów, mocnego nasycenia kolorów lub ich sporej ilości, a także intensywności, dużej ilości czerni oraz wbitego głęboko tuszu. Zdarzają się sytuacje, kiedy konieczne są wcześniejsze sesje laserowe, dzięki którym tusz nieco wyblaknie. Takie usuwanie tatuażu pozwoli na wykonanie pokrycia najwyższej jakości. Sytuacje te najczęściej zdarzają się w przypadku, kiedy ma być wykonany cover czarnego tatuażu.

Po jakim czasie można wykonać cover tatuażu?

Cover up tatuażu może być wykonany, kiedy skóra jest całkowicie zagojona po przednim zdobieniu. Zaleca się odczekać przynajmniej od 6 do 8 tygodni, jednak należy pamiętać, że czas może być dłuższy. Jest to zależne od wielkości czy rodzaju poprzednio wykonanego tatuażu. Profesjonalista w salonie oceni, czy dane miejsce jest już gotowe do zabiegu pokrycia starego wzoru.

Ile może kosztować cover-up?

Cover up musi być wykonywany przez profesjonalistę. Warto również zaufać tatuażyście, który dzięki doświadczeniu doskonale wie, jakie kolory wybrać i jakiej wielkości wzór przygotować. Z pewnością nie warto oszczędzać na coverze, ponieważ kolejnej szansy na poprawę może już nie być.

Cena uzależniona jest od wielkości poprzednio wykonanego wzoru, jego umiejscowienia, nowego projektu czy ilości barw. Cover kolorowego tatuażu będzie różnił się cenowo od mniej wymagających wzorów. Chcąc poznać możliwości zakrycia poprzedniego tatuażu wraz z kosztorysem usługi, warto wybrać nasze profesjonalne studio tatuażu we Wrocławiu i skonsultować usługę z doświadczonym artystą.

Wykonanie cover-up wymaga wiedzy i sporego doświadczenia. Nie warto zatem szukać niedrogiej alternatywy. W tym przypadku koniecznie należy postawić na profesjonalizm i cenione studio tatuażu.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.