Guru Tattoo

Jak dbać o tatuaż?

Pielęgnacja świeżego tatuażu

1. Po upływie półtorej godziny ( lub więcej jeżeli inaczej się nie da )  należy zdjąć opatrunek foliowy. Ostrożnie umyć tatuaż letnią wodą i delikatnym mydłem  a następnie osuszyć papierowym ręcznikiem kuchennym.

Nie wolno robić tego ręcznikiem z tkaniny! 

2. Posmarować osuszony tatuaż maścią „ALANTAN PLUS”. Tatuaż powinien jak najwięcej oddychać, jednak podczas pierwszych kilku dni  zaleca się, aby po uprzednim posmarowaniu maścią tatuowane miejsce zostało zabezpieczone opatrunkiem z folii spożywczej. Zapobiegnie to ewentualnym infekcjom lub zabrudzeniu.

3. Przez okres minimum 7-10  NIE WIĘCEJ !  dni należy utrzymywać gojącą się skórę

w stanie tłustym, smarując tatuaż conajmniej 3-4 razy dziennie. Bardzo ważne jest zachowanie higieny tatuażu podczas pielęgnacji, za każdym razem przed natłuszczeniem skóry należy umyć ręce.

4. Podczas okresu gojenia tatuaż nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z odzieżą ( po to jest folia ) .


5. Przez pierwsze trzy dni po zrobieniu tatuażu zalecana jest abstynencja alkoholowa. Alkohol osłabia odporność organizmu i podnosi ciśnienie co może spowodować utrudnienia w procesie gojenia.

6. Podczas okresu gojenia nie wolno:
– pływać w morzu czy basenie
-korzystać z sauny i solarium
– wystawiać tatuażu na działanie promieni słonecznych oraz drapać gojącego się miejsca.

7. Podczas dozwolonej kąpieli pod prysznicem należy starać się aby tatuowane miejsce nie miało bezpośredniego kontaktu ze strumieniem wody. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub chcesz uzyskać dodatkowe informacje skontaktuj się z nami telefonicznie – chętnie Ci pomożemy radą 🙂 

Nasze Studio Tatuażu Wrocław  nie ponosi odpowiedzialności za ewentalne skutki wynikające z nieprzestrg nia podanych zaleceń. Jesteśmy w stanie zagwarantować 100% higieny jedynie do momentu opuszczenia studia przez Klienta. Następny etap który jest bardzo ważny zależy od Ciebie! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami.