Wykonane przez nas

tatuaże minimalistyczne

Małe tatuaże – delikatne, modne i unikatowe

Tatuaże minimalistyczne cieszą się dużym powodzeniem u osób, które szukają alternatywy dla tradycyjnego tatuażu bądź chciałyby uzupełnić go o delikatny i subtelny wzór. Z opcji wykonania tatuażu minimalistycznego bardzo często korzystają szczególnie kobiety, które decydują się na swój pierwszy tatuaż w życiu i chciałyby mieć go w bardziej dyskretnym i niewidocznym miejscu. Tatuaże minimalistyczne nie zawierają wielu szczegółów, dlatego ich wykonanie jest proste i nieczasochłonne.

Znaczenie tatuaży minimalistycznych

Chociaż tatuaże minimalistyczne charakteryzują się nieznacznymi gabarytami, to ich znaczenie jest naprawdę wielkie. Za każdym wzorem kryje się odpowiednia symbolika. Tatuaże minimalistyczne są subtelne i delikatne, mogą pełnić funkcję biżuterii na wybranej części ciała.

Zalety tatuaży minimalistycznych

Wykonanie tatuażu minimalistycznego trwa o wiele krócej niż wykonanie tradycyjnego tatuażu oraz jest mniej bolesne. Ma on proste kontury i zwykle nie posiada cieniowania oraz kolorów. Czas gojenia rany przebiega krócej, dlatego wykonanie tatuażu minimalistycznego wiąże się z większym komfortem. 

Jego kolejną zaletą jest to, że ma bardzo uniwersalny charakter. Znajduje swoich zwolenników zarówno wśród osób posiadających tatuaże, stanowiąc ich dopełnienie, jak i wśród osób, niekoniecznie zainteresowanych wykonaniem pełnego, dużego tatuażu. W razie potrzeby można go zazwyczaj zasłonić ubraniem lub przykryć włosami. Z racji swojej prostoty, w odróżnieniu od zwykłych tatuaży, jego wykonanie nie wiąże się z poniesieniem dużego wydatku.  

Minimalistyczne tatuaże w Guru Tattoo Wrocław – najczęściej tatuowane miejsca i wzory

Tatuaże minimalistyczne posiadają proste kontury, niewielkie rozmiary, dlatego mogą być wykonywane na różnych częściach ciała. Do najczęściej spotykanych małych tatuaży zalicza się te wykonywane na przedramionach, na wewnętrznej stronie nadgarstka, na łopatkach. Coraz większą popularność zdobywają takie miejsca jak palce u rąk, mostek, obojczyk, stopy, uszy, obszar za uchem, pod piersiami. 

Tatuaże minimalistyczne obejmują zarówno wzory klasyczne, ponadczasowe, jak i bardzo indywidualne, dopasowane do oczekiwań danego klienta. Najczęściej wybierane są wzory kwiatowe, serduszka, motyle i ptaki.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.