Wykonane przez nas

tatuaże maori / polinezyjskie

Tatuaż polinezyjski Guru Tattoo Wrocław – sposób na wyrażenie siebie

Tatuaż polinezyjski, zrealizowany w studiu tatuażu Guru Tattoo we Wrocławiu, to doskonały sposób na wyrażenie swojego „ja”. Każdy projekt opracowywany jest indywidualnie do klienta, bazując na tym, co chciałby wyrazić. Efektem tego jest opracowanie wyjątkowego i unikatowego wzoru nanoszonego następnie na ciało tatuowanej osoby. 

Jeżeli chciałbyś, aby tatuaż stanowił swego rodzaju pamiętnik upamiętniający najważniejsze wydarzenia i fakty z Twojego życia, tatuaż maori spełni te oczekiwania.

Tatuaże maoryskie damskie i tatuaże maoryskie męskie - najczęściej tatuowane miejsca

W przypadku tatuaży maoryskich najczęściej tatuowane miejsca obejmują:

  • twarz: tatuaże na twarzy są jednymi z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych elementów tradycyjnej kultury maoryskiej. Obejmują całą twarz lub jej części, takie jak czoło, nos, policzki i broda,
  • ręce: tatuaże mogą obejmować całe ramiona, przedramiona, dłonie i palce,
  • nogi,
  • plecy: chociaż tatuaże na plecach nie są tak powszechne jak na twarzy, rękach czy nogach, to wciąż są popularnym miejscem do umieszczania tradycyjnych wzorów maoryskich.

Historia tatuaży maoryskich

Tatuaże maoryskie są charakterystycznym elementem kultury reprezentowanej przez rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii. Były one rezultatem złożonego procesu, w którym każdy wzór miał swoje znaczenie i symbolikę. Tatuowanie było rytuałem, w którym ważną rolę odgrywała społeczność i starsi członkowie plemienia. Tatuaże maori były nie tylko ozdobą, lecz również sposobem wyrażania tożsamości i statusu społecznego. Zdobiły one twarze oraz części ciała, np. ręce, nogi i plecy. Każdy wzór miał swoje znaczenie, przedstawiał przynależność do konkretnej rodziny, status społeczny, ważne wydarzenia z życia osoby, jej pochodzenie czy osiągnięcia wojenne.

Tatuaż maori – jego znaczenie

Współczesny tatuaż maoryski służy do przedstawiania za pomocą wzorów, historii, wydarzeń z życia oraz swojej osobowości. Charakterystyczną cechą tatuażu maoryskiego jest jego unikalność objawiająca się zestawianiem i łączeniem ze sobą różnych wzorów, z których każdy jest inny i indywidualnie dopasowany do klienta.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.