Wykonane przez nas

tatuaże japońskie / yakuza

Najczęściej realizowane wzory japońskich tatuaży i ich znaczenie

Japońskie wzory tatuażu obejmują szeroką gamę motywów, z których każdy ma swoje własne znaczenie i symbolikę. Do najpopularniejszych należą:

  • wzory kwiatowe – obejmują najczęściej chryzantemy, lotosy i peonie, charakteryzujące się określoną symboliką,
  • smoki – reprezentują mądrość, siłę i potęgę. Jawią się zazwyczaj jako wielkie, wężowate stworzenia z łuskami,
  • maski demonów lub duchów – przedstawiają różnorodne postacie o przerażającym wyglądzie, symbolizującym zarówno dobro, jak i zło,
  • wodospady –symbolizują potęgę natury, dynamikę i życiową energię,
  • ryba koi – płynąca pod prąd w rzece. Symbolizuje determinację, zorientowanie na cel i pokonywanie przeszkód.

Każdy tatuaż japoński jest unikalny, dostosowany do preferencji klienta oraz umiejętności i stylu artysty tatuażu.

Japońskie tatuaże yakuza – w jakich miejscach można je wykonać?

Wzory tatuaży yakuza wykonywane są na dużych obszarach ciała, obejmujących plecy, ramiona, klatkę piersiową i nogi. Warto tu zaznaczyć, że pełne tatuaże pleców, zwane „horimono„, są charakterystycznym znakiem yakuzy. Te tatuaże często rozciągają się od szyi aż do linii pasa.

Tatuaż japoński – krótki zarys historyczny

Korzenie tatuażu japońskiego sięgają okresu obejmującego lata 10 000 p.n.e. – 300 p.n.e. Tatuaże te obfitują w niezliczoną symbolikę i bogatą tradycję. 

W okresie 710-794 n.e. tatuaż zyskał popularność wśród arystokracji japońskiej. Tatuowano wtedy motywy roślinne i zwierzęce. W latach 794-1185 n.e. tatuaże stały się bardziej powszechne i zaczęły służyć jako wyrażenie przynależności do określonych grup społecznych. Swój największy rozkwit tatuaż japoński osiągnął w okresie 1603-1868 n.e. Zyskał on ogromną popularność wśród członków yakuzy – japońskiej mafii, która używała tatuażu jako oznaki przynależności do grupy oraz jako sposób wyrażania swojej siły i odwagi. 

Choć japońskim społeczeństwie, gdzie tatuaże nadal są często kojarzone z przestępczością, osoby je posiadające mogą spotkać się z negatywnymi reakcjami i być traktowane bardzo nieprzychylnie, to w innych częściach świata grafiki inspirowane tym stylem są bardzo popularne.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.