Damski piercing intymny – na jakie rodzaje kolczyków najczęściej decydują się panie?

Piercing intymny damski polega na umieszczaniu kolczyków na zewnętrznych narządach płciowych. Panie decydują się na jego wykonanie przede wszystkim ze względów estetycznych, często jednak ma on pełnić również funkcje seksualne. Niektóre rodzaje kolczyków intymnych zapewniają bowiem dodatkowe doznania w trakcie stosunku.

Piercing intymny damski – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów piercingu intymnego damskiego. Różnią się one umiejscowieniem kolczyka, typem wykorzystanej biżuterii i czasem gojenia.

Pubic piercing

Pubic piercing polega na wykonaniu powierzchniowego przekłucia na wzgórku łonowym i umieszczeniu w nim kolczyka w sposób horyzontalny. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim kolczyki sufrace bar oraz microdermal. Okres wstępnego gojenia pubic piercingu wynosi około 3 miesięcy. Pełne wygojenie kolczyka zajmuje około 12 miesięcy.

Christina piercing

Christina piercing to przekłucie pionowe przebiegające od kapturka łechtaczki po wzgórek łonowy. Pełni ono wyłącznie funkcję ozdobną i nie stanowi źródła dodatkowej stymulacji seksualnej. Do wykonania tego typu piercingu wykorzystuje się kolczyki typu banan oraz j-bar. Okres wstępnego gojenia wynosi około 8–12 tygodni. Pełne wygojenie następuje z reguły po upływie pół roku.

Inner labia piercing

Inner labia piercing polega na umieszczeniu kolczyka lub kilku kolczyków na brzegu warg sromowych mniejszych. Pełni funkcję ozdobną i nie dostarcza dodatkowych wrażeń seksualnych. Piercing ten wykonywany jest z użyciem kolczyka typu kółko. Gojenie wstępne wynosi około 4 tygodni, z kolei gojenie całkowite zajmuje 3 miesiące.

Outer labia piercing

Outer labia piercing polega na umieszczeniu kolczyka lub kilku kolczyków na brzegu warg sromowych większych. Do jego wykonania używa się kolczyka typu kółko. Piercing ten nie stanowi źródła dodatkowej stymulacji seksualnej. Okres gojenia wstępnego wynosi około 4 tygodni. Pełne wygojenie następuje po 3 miesiącach.

Vertical hood piercing

Vertical hood piercing to pionowe przekłucie kapturka łechtaczki, wykonywane z użyciem kolczyka typu banan. Poza funkcją ozdobną pełni również funkcję erotyczną. Gojenie wstępne tego rodzaju piercingu zajmuje około 4–6 tygodni. Pełne wygojenie powinno nastąpić po upływie 3 miesięcy.

Princess Diana piercing

Princess Diana piercing to przekłucie zbliżone do Vertical hood, w którym jednak kolczyki w obrębie wzgórka łonowego są umieszczone podwójnie i skierowane do zewnątrz. Stanowi źródło dodatkowych wrażeń seksualnych. Do wykonania tego typu piercingu wykorzystuje się kolczyki typu banan. Gojenie wstępne zajmuje około 4–6 tygodni. Całkowite wygojenie następuje po upływie 3 miesięcy.

Triangle piercing

Triangle piercing polega na przekłuciu miejsca, w którym stykają się wewnętrzne wargi sromowe i kapturek łechtaczki. Kolczyk typu banan przeprowadzany jest pod wałeczkiem łechtaczki i w trakcie stosunku stymuluje ją, dostarczając silnych doznań erotycznych. Wstępne gojenie tego typu piercingu wynosi od 4 do 6 tygodni. Wygojenie całkowite następuje po około 3 miesiącach.

Fuchette piercing

Fuchette piercing to wertykalne umiejscowienie kolczyka typu banan lub podkowa w okolicy wędzidełka warg sromowych, znajdującego się u dołu waginy. Jest to piercing wymagający dużego doświadczenia od piercera. Okres gojenia wstępnego wynosi około 6–8 tygodni. Pełne wygojenie następuje zwykle po upływie od 3 do 4 miesięcy.

Isabella piercing

Isabella piercing polega na wykonaniu przekłucia głęboko pod kapturkiem łechtaczki, wychodzącego poniżej łechtaczki i powyżej ujścia cewki moczowej. Wymaga użycia kolczyka typu banan, rzadziej podkowa. W trakcie zabiegu istnieje ryzyko uszkodzenia nerwu przebiegającego w obrębie przekłucia, dlatego niewielu piercerów podejmuje się wykonania tego typu kolczyka. W wypadku Isabella piercingu okres gojenia wstępnego wynosi około 6–8 tygodni. Pełne wygojenie następuje zwykle po upływie od 3 do 4 miesięcy.

Clitorial piercing

Clirotial piercing oznacza umiejscowienie kolczyka bezpośrednio w łechtaczce. Wykorzystuje się w tym celu przede wszystkim kolczyki typu banan, rzadziej podkowa. Piercing ten jest niezwykle wymagający, przez co wykonuje się go niezwykle rzadko. Wstępne gojenie kolczyka w łechtaczce zajmuje od 6 do 8 tygodni. Pełne wygojenie następuje po 3–4 miesiącach.

Jak przygotować się do umieszczenia w ciele kolczyka intymnego?

Damski piercing intymny należy wykonywać tylko u doświadczonych piercerów. Przed umieszczeniem kolczyka w ciele należy więc sprawdzić kwalifikacje osoby wykonującej przekłucie. W wypadku takich rodzajów piercingu, jak vertical hood, Princess Diana, triangle, fuchette, Isabella oraz clitorial, ich wykonanie uzależnione jest od naturalnej budowy anatomicznej kobiety. Przed przekłuciem konieczne jest więc odbycie stosownej konsultacji.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.