Jak dobrze zaprojektować tatuaż rękaw?

Tatuaże cieszą się niesłabnącą popularnością. Indywidualność motywów oraz wzorów pozwala na wyrażenie siebie. Coraz więcej osób decyduje się również na tatuaż rękaw, który odpowiednio wykonany, prezentuje się niezwykle efektywnie. Jest on idealnym rozwiązaniem nie tylko dla indywidualistów, ale także osób, pragnących posiadać na ciele niepowtarzalne arcydzieło.

Czy tatuaż rękaw musi być zaprojektowany od początku, czy może stanowić połączenie wcześniejszych wzorów?

Tatuaż rękaw męski, jak i tatuaż rękaw damski, można wykonać dwoma metodami. Pierwsza z nich tworzy spójną całość i jest projektowana od początku. Z kolei druga metoda polega na połączeniu poszczególnych wzorów w całość, zazwyczaj z pustymi przestrzeniami między nimi. To złożenie kilku tatuaży, które są niezależne od siebie. W tym przypadku proces tatuowania może potrwać nawet kilka lat. Każdy kolejny tatuaż to nowy pomysł na to, jak ma prezentować się całość. Z kolei rękaw tworzący jednolitą spójność powstaje od razu. Niezależnie od preferowanej techniki tatuowania, ważna jest wizja tego, jak dane dzieło ma się prezentować.

Jakie są najpopularniejsze motywy w tatuażach typu rękaw?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zrobienie rękawa od razu w całości, czy ma on utworzyć spójność z poszczególnych elementów, to warto wybrać motyw przewodni.

Panowie najczęściej decydują się na tatuaż rękaw o tematyce patriotycznej. Pozwala on zarówno na spójną całość, jak i zestawienie ze sobą konkretnych wzorów.

Z kolei u Pań wybór zazwyczaj pada na tatuaż rękaw w róże. Tatuaż rękaw damski w kwiaty pozwala na stworzenie nietuzinkowej kompozycji, która stanowi zestawienie kilku gatunków roślin, tworząc spójną całość. Kobiety często decydują się też na tatuaż rękaw z motywem mandali.

Nasi klienci chętnie wybierają także tatuaż rękaw z wilkiem, podkreślając tym samym swoją siłę, drapieżność czy niezależność.  Sporą popularnością wyróżnia się również tatuaż polinezyjski rękaw, który tworzy niesamowity efekt poprzez połączenie różnych wzorów czy symboli.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się motywy zwierzęce. Od lat chętnie wykonywany jest tatuaż smok rękaw. To symbol siły, mądrości, lojalności czy przemiany. Stąd też zwłaszcza Panowie chętnie wybierają tatuaż japoński rękaw. Niewątpliwie królują tutaj różnorodne barwy, co wpływa również na efekt danego dzieła. Kolorowy tatuaż rękaw męski zyskuje coraz większą popularność i jest świetną ozdobą ręki.

To samo dotyczy tatuaży 3D w formie rękawa, na które chętnie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Technika ta jest najczęściej wykorzystywana w przypadku, kiedy tworzymy tatuaż rękaw inspirowany biomechaniką. Tutaj metoda 3D nadaje niezwykle realnego obrazu.

Jak najczęściej wygląda proces tworzenia tatuażu typu rękaw?

Jeszcze przed wizytą u tatuażysty, warto zastanowić się nad metodą wykonania tatuażu. Jak wspomnieliśmy, tzw. rękaw tworzony w całości lub z poszczególnych elementów. Dodatkowo należy wybrać jego styl oraz kolorystykę, a także motyw przewodni. Oczywiście dostępne są różne wzory tatuaży typu rękaw, które mogą nam służyć za inspiracje.

Rękaw tworzony w całości będzie wymagał więcej czasu niż ten, który jest zestawieniem kilku elementów. W zależności od ostatecznej wersji projektu, a także poziomu skomplikowania, najczęściej sesja jego tworzenia trwa nawet kilkanaście godzin. Rękawy wykonywane są w kilku sesjach z zachowaniem odstępu czasowego. Pomiędzy kolejnymi wizytami, niezwykle ważna jest dbałość o wykonaną część tatuażu.

Ile może kosztować tatuaż rękaw?

Każdy tatuaż rękaw wyceniany jest indywidualnie. Warto pamiętać, że tego typu dzieła to rozległe projekty, którego realizacja może zająć kilka sesji. Duże znaczenie będzie tutaj miało wypełnienie. Same kontury będą oczywiście tańsze, natomiast wypełnienie wzoru kolorowym tuszem, znacząco podnosi ostateczną cenę. Na końcową kwotę będzie miała również wpływ technika wykonania tatuażu oraz stopień skomplikowania. Przykładowo wzory tworzone w 3D lub tatuaże celtyckie ze sporą ilością detali, wymagają znacznie większego nakładu pracy. Warto pamiętać, że cena tatuażu typu rękaw zależna jest od danego salonu tatuażu i jest uzgadniana na etapie konsultowania projektu.

Tatuaż rękaw to niewątpliwie świetna okazja na wyrażenie siebie w ciekawy i artystyczny sposób. Warto pamiętać, że takie dzieło pozostaje na zawsze, stąd też decyzja o jego wykonaniu musi być dobrze przemyślana.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.