Motyle, wilk, smok, jaskółka – znaczenie tych popularnych motywów tatuażu

Każdy tatuaż to wyrażenie samego siebie. To również określona symbolika, dzięki której chcemy coś przekazać. Decydując się na konkretny motyw, warto wcześniej zapoznać się ze znaczeniem oraz przesłaniem, jakie niesie. W tym artykule przedstawione zostaną cztery najczęściej wybierane motywy wraz z ich symboliką.

Jakie znaczenie ma motyl, wilk, smok i jaskółka?

Tatuaż to coś osobistego, co wyraża jego właściciela. Wybór motywu nie zawsze jest prosty. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretny wzór, warto wiedzieć, jakie przesłanie niesie za sobą.

Tatuaż motyl

Motyl kojarzony jest z lekkością i wolnością. To owad, który cechuje się niezwykłym połączeniem pięknych i nasyconych barw w różnych kombinacjach. Motyw ten jest chętnie wybierany zwłaszcza wśród Pań, gdzie zdecydowanie króluje tatuaż z wizerunkiem motyla na nadgarstku. W tym miejscu to świetna i subtelna ozdoba.

Tatuaż damski motyl to uosobienie piękna, delikatności, wrażliwości, ale także kruchości i bezbronności. Motyl na kobiecym ciele to również symbol uroku i piękna właścicielki. Dla wielu Pań to znak szczęścia i wolności.

Co oznacza tatuaż motyl?

Motyl postrzegany jest jako symbol odrodzenia oraz przemiany. Korzenie tego znaczenia sięgają starożytnej Grecji, gdzie owad ten oznacza duszę, dlatego motyw ten symbolizuje metamorfozę lub transformację ludzkiej duszy. Właśnie dlatego jest chętnie wybierany przez osoby, które doświadczyły trudnych przeżyć bądź znacząco zmieniły swoje podejście do życia.

Tatuażyści najczęściej wykonują tatuaż motyla na ręce. To symbolika czegoś nowego, co dokonuje się w samej osobie lub jej otoczeniu. Nieodzownie wiąże się to z przemianą. Wzór ten oznacza również delikatność, kruchość i subtelność, dlatego większość osób decyduje się na mały tatuaż z motylem. Minimalistyczny motyw daje wyraz lekkości i delikatności niczym sam motyl.

Zwracamy uwagę, że tatuaż motyla na przedramieniu najczęściej wykonywany jest techniką 3D, wówczas wzór wygląda jak żywy. Kobiety chętnie decydują się również na tatuaż z motylem na karku. Być może wynika to z faktu, że taką ozdobę łatwiej zakryć włosami lub –wręcz odwrotnie – można ją w piękny sposób wyeksponować.  

Tatuaż wilk – znaczenie

Tatuaż wilk to bardzo popularny motyw, który jest chętnie wybierany głównie przez mężczyzn. Jednak kobiety także często decydują się na ten wzór. Symbolizuje on wolność, dzikość, stadność oraz lojalność. Oznacza również siłę charakteru właściciela. Wilk to najczęstszy wybór jako tatuaż rękaw. Zazwyczaj jest najważniejszym motywem na całej ręce.

Miłośnicy tatuażów decydują się na wilka również dlatego, że symbolizuje on także wytrwałość, siłę, wolę walki oraz niezłomność. To także doskonały sposób na odzwierciedlenie potrzeb związanych z ich wsparciem.

Dobrym miejscem na tatuaż wilka jest bark, szczególnie chętnie wybierany przez Panów. Mogą wówczas zdecydować się na większy i bardziej okazały wzór. Nieco inaczej jest wśród Pań. Tutaj zdecydowanie króluje tatuaż wilk na przedramieniu. Bardzo popularny jest również geometryczny tatuaż z wilkiem.

Smok – symbolika tatuażu

Niezmiennie od wielu lat smok góruje na liście najpopularniejszych motywów tatuażu. To świetny wybór zarówno dla Pań, jak i Panów. Kobiecy tatuaż smok symbolizuje mądrość, wdzięk oraz siłę. Z kolei japoński smok na tatuażu ma swoje początki w mitach, gdzie reprezentował dobro oraz zło, natomiast obecnie oznacza potęgę. Równie chętnie na tatuaż wybierany jest celtycki smok, który symbolizuje moc przemiany, magię, wytrwałość oraz lojalność.

Tatuaż z motywem smoka zawsze symbolizuje siłę, szlachetność, wojowniczość oraz mądrość. To oznaka mocy i ochrony. Wiele osób chętnie decyduje się na tatuaż ze smokiem typu rękaw. Okazałe wzory są również tatuowane na innych częściach ciała. Równie popularny jest tatuaż smoka na plecach czy na nodze.

Jaskółka – znaczenie tatuażu

Tatuaż jaskółka to najczęściej wzór wybierany przez Panie. Motyw ten zdobi różne części ciała. Kobiety zazwyczaj decydują się na tatuaż jaskółki na dłoni lub za uchem. Wówczas są to minimalistyczne wzory, które prezentują się pięknie i subtelnie.

Jaskółka symbolizuje odrodzenie, wolność, nadzieję, sukces, wierność oraz szczęście. Panie chcąc wyeksponować swoją ozdobę, chętnie wybierają tatuaż jaskółka na ręce. Dużą popularnością cieszy się również dłoń, bark czy okolice biustu. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszą się tatuaże ze wzorem jaskółki na stopie.

Wybór odpowiedniego wzoru to czasami nie lada wyzwanie. Jednak oprócz efektów wizualnych warto również poznać znaczenie samego motywu. Przesłanie, jakie niesie za sobą tatuaż, powinno odzwierciedlać jego właściciela.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.