Piercing męski intymny – rodzaje przekłuć, gojenie, higiena

Każdy tatuaż to wyrażenie samego siebie. To również określona symbolika, dzięki której chcemy coś przekazać. Decydując się na konkretny motyw, warto wcześniej zapoznać się ze znaczeniem oraz przesłaniem, jakie niesie. W tym artykule przedstawione zostaną cztery najczęściej wybierane motywy wraz z ich symboliką.

Kolczyki u mężczyzn w miejscach intymnych wciąż budzą wiele kontrowersji. Jednak coraz większa liczba Panów decyduje się na przekłucie sutków, penisa czy jego okolic. Niezwykle ważną kwestią jest wybór doświadczonego piercera, który dzięki swym umiejętnościom zadba o bezpieczeństwo w trakcie i po zabiegu. Największą popularnością wśród przekłuć intymnych cieszy się piercing sutków męski, warto również poznać inne rodzaje.

Jakie są rodzaje pierciengu męskiego intymnego?

Kolczyki u mężczyzn w miejscach intymnych wciąż budzą wiele kontrowersji. Jednak coraz większa liczba Panów decyduje się na przekłucie sutków, penisa czy jego okolic. Niezwykle ważną kwestią jest wybór doświadczonego piercera, który dzięki swym umiejętnościom zadba o bezpieczeństwo w trakcie i po zabiegu. Największą popularnością wśród przekłuć intymnych cieszy się piercing sutków męski, warto również poznać inne rodzaje.

Piercing intymny męski – rodzaje:

Ampallang piercing

Technika ta polega na przekłuciu męskiego członka, gdzie kolczyk typu sztanga przechodzi przez żołądź poziomo i prowadzi przez moczowód lub tuż nad nim.

Dydoe piercing

Metoda ta polega na przekłuciu brzegu żołędzia. Stosowana jest zazwyczaj u obrzezanych mężczyzn. Dydoe piercing wykonywany jest u Panów, którzy już wcześniej przekłuwali sobie miejsca intymne. Igła prowadzona jest przez czubek lub przez boczne części żołędzia. Ważna jest również sama budowa anatomiczna, czyli wystarczająco duża wielkość żołędzia. Technika ta wymaga użycia kolczyka typu banan.

Guische piercing

W tym przypadku przekłucie umieszczane jest w skórze między odbytem i moszną, wzdłuż pośrodkowej linii krocza, w pionie lub w poprzek. Tutaj zastosowanie mają kolczyki typu banan lub Surface bar.

Pubic piercing

Polega na powierzchownym przekłuciu w okolicach moszny u mężczyzn. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnie zaprojektowanej biżuterii.

Apadravaya piercing

Technika ta polega na pionowym przekłuciu żołędzi. Tutaj kolczyk zostaje przeprowadzony przez moczowód. Stosowane są kolczyki typu sztanga.

Foreskin piercing

Metoda ta polega na przekłuciu napletka, przechodzący w jego połowie. Wykorzystywane są kolczyki typu kółko lub podkowa.

Prince Albert piercing

W tym przypadku wykonuje się przekłucie przechodzące przez żołądź na wysokości wędzidełka prącia oraz przełożenie kolczyka przez ujście cewki moczowej. Tutaj zastosowanie ma kolczyk typu kółko bądź podkowa.

Reverse Prince Albert piercing

To przekłucie jest przeciwieństwem Prince Albert piercing. Technika polega na poprowadzeniu kolczyka ku górze przez cewkę moczową i żołądź prącia. W tym przypadku wykorzystuje się kolczyk typu podkowa lub kółko.

Scrotal piercing

Polega na przekłuciu moszny. Kolczyk umieszczany jest na linii środkowej moszny bądź na jej bokach. To proste przebicie, które zazwyczaj nie wymaga długiego okresu gojenia. W tym przypadku stosuje się kolczyki typu kółko lub podkowa, czasami również banan.

Dolphin piercing

Tutaj wykonuje się przekłucie, które zaczyna się na wysokości wędzidełka, następnie przebiega wzdłuż linii szwu poprzez cewkę moczową. Zastosowanie mają kolczyki typu: banan, kółko lub podkowa.

Frenum piercing

Technika ta polega na umieszczeniu kolczyka horyzontalnie bądź poniżej wędzidełka prącia, wzdłuż fałdu skóry na spodzie penisa. Tutaj swoje zastosowanie ma kolczyk typu banan.

Piercing intymny męski – jak wygląda samo przekłucie oraz proces gojenia?

Piercing męski intymny obejmuje przekłuwanie sutków, które mogą być przebite poziomo, pionowo, w poprzek lub ukośnie. Z kolei w okolicach penisa proces kolczykowania można przeprowadzić na wiele sposobów. Część technik obejmuje nakłucia moczowodu czy żołędzia. 

Przekłucia w miejscach intymnych goją się znacznie dłużej niż w innych obszarach ciała. Proces ten najkrócej trwa ok. 3 – 4 miesiące i dotyczy okolic sutków. Przebicia penisa, a także jego okolic to znacznie dłuższy czas, gdyż obejmuje okres nawet 9 miesięcy. Oczywiście czas rekonwalescencji jest zależny od miejsca przekłucia oraz poprawnej pielęgnacji.

Jak dbać o higienę z takimi przekłuciami?

Każde przekłucie wymaga starannej pielęgnacji, natomiast miejsca intymne wymagają szczególnej dbałości. Ważne jest stosowanie się do zaleceń specjalisty. Przekłute miejsce należy przemywać 2-3 razy dziennie roztworem wody morskiej, soli fizjologicznej lub srebrem koloidalnym tak, aby starannie usunąć wszelką wydzielinę wydobywającą się z kanału. Nie wolno stosować spirytusu salicylowego bądź wody utlenionej. Warto pamiętać o higienie rąk, które zawsze przed dotknięciem obszaru kolczykowania, muszą być bardzo dokładnie umyte. Przez cały okres gojenia nie należy wyciągać kolczyka z kanału przekłucia.

Przekłucia w miejscach intymnych muszą być wykonywane przez profesjonalistów. To trudne zadanie, które wymaga wiedzy i doświadczenia. Po przeprowadzonym zabiegu kluczowa jest również systematyczna dbałość o obszar przekłucia.

Jak dbać o higienę z takimi przekłuciami?

Niezmiennie od wielu lat smok góruje na liście najpopularniejszych motywów tatuażu. To świetny wybór zarówno dla Pań, jak i Panów. Kobiecy tatuaż smok symbolizuje mądrość, wdzięk oraz siłę. Z kolei japoński smok na tatuażu ma swoje początki w mitach, gdzie reprezentował dobro oraz zło, natomiast obecnie oznacza potęgę. Równie chętnie na tatuaż wybierany jest celtycki smok, który symbolizuje moc przemiany, magię, wytrwałość oraz lojalność.

Tatuaż z motywem smoka zawsze symbolizuje siłę, szlachetność, wojowniczość oraz mądrość. To oznaka mocy i ochrony. Wiele osób chętnie decyduje się na tatuaż ze smokiem typu rękaw. Okazałe wzory są również tatuowane na innych częściach ciała. Równie popularny jest tatuaż smoka na plecach czy na nodze.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.