Czym smarować świeży tatuaż?

Po wykonaniu wymarzonego tatuażu trzeba o niego odpowiednio zadbać. Jest to bardzo ważne, aby właściwie się on goił, a także prezentował nienagannie przez długi czas. Warto więc wiedzieć, czym smarować tatuaż po zrobieniu go. Sprawdź najskuteczniejsze metody pielęgnacji.

Dlaczego trzeba odpowiednio dbać o świeży tatuaż?

Odpowiednia pielęgnacja świeżego tatuażu jest kluczowa, aby proces jego gojenia przebiegał we właściwy sposób, a efekt był zachwycający. Świeży tusz może tracić swoje właściwości, jeśli skóra zacznie się nadmiernie łuszczyć. To właśnie z tego względu tak ważne jest nawilżanie miejsca wykonania tatuażu. Stosowanie odpowiednich środków przyspieszy gojenie ran, a także zapobiegnie wysychaniu naskórka. Dzięki temu zarówno nasze ciało, jak i sam tatuaż będą prezentowały się świetnie.

Jak dbać o świeży tatuaż?

Odpowiednią maść do tatuażu powinno się stosować nawet 4 razy dziennie. O jej nakładaniu trzeba pamiętać po każdej kąpieli. Samo miejsce, w którym znajduje się tatuaż, trzeba delikatnie przemywać, a następnie osuszać. Pomoże to pozbyć się zanieczyszczeń i zabezpieczy skórę. Zastanawiasz się, czym przemywać tatuaż? Może to być produkt antybakteryjny, który dostaniesz w każdej aptece. Możesz do tego użyć także zwykłego płynu do higieny intymnej. Jest to produkt o delikatnym składzie, który nie podrażni, ani nie wysuszy skóry. Dobrym rozwiązaniem jest także sięgnięcie po profesjonalne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry z tatuażem. Bardzo często można je kupić w dobrych salonach.

Jeszcze w salonie tatuator zabezpieczy Twój tatuaż folią. Jest to konieczne ze względu na to, że nie możesz narażać go na kurz czy inne zanieczyszczenia. Kontakt z nimi mógłby wywołać poważne infekcje. Po przemyciu skóry folię należy ponownie założyć na tatuaż. Jej całkowite zdjęcie jest możliwe najczęściej po około 4 dniach od wizyty w salonie.

Zamiast folii można także zastosować specjalny opatrunek hydrokolidowy. Jest on wypełniony specjalnym żelem, który nie tylko zabezpiecza tatuaż, ale i delikatnie go chłodzi. Skutecznie chroni przed zakażaniem.

Czym smarować świeży tatuaż?

Zastanawiasz się, czym smarować świeży tatuaż? Do wyboru masz wiele możliwości. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest maść Alantan Plus na tatuaż. Przede wszystkim jest ona niedroga i znajdziesz ją w każdej aptece. Jest to skuteczna, a zarazem łagodna dla skóry maść z dużą zawartością alantoiny. Działa ona przede wszystkim:

  • łagodząco,
  • przeciwzapalnie,
  • pobudzająco dla naskórka.

Wszystko to sprawia, że jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się, czym można smarować tatuaż tuż po jego zrobieniu. Ten produkt możesz także wykorzystać do leczenia otarć czy niewielkich skaleczeń. Zawarte w niej składniki aktywne pobudzają skórę do szybszej regeneracji, a tym samym do naprawy powstałych ubytków.

Jak prawidłowo nakładać maść na tatuaż?

Jeśli już wiesz, czym najlepiej smarować tatuaż, musisz także dowiedzieć się, jak robić to poprawnie. Trzeba ją nakładać za każdym razem po oczyszczeniu i osuszeniu tatuażu. Dobrym sposobem jest nałożenie niewielkiej jej ilości na dłonie oraz rozprowadzenie jej po skórze. Musisz pamiętać, że pod żadnym pozorem nie można stosować maści w przypadku tatuażu, z którego sączy się płyn lub gdy skóra wokół niego jest mocno zaczerwieniona. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Trzeba pamiętać także o tym, aby nie wystawiać skóry z tatuażem na działanie słońca, a tym bardziej lamp w solarium. Zaleca się, aby przez kilka pierwszych dni nosić przewiewne i lekkie ubranie, które nie będzie zbyt mocno przywierało do tatuażu. Jeśli na skórze pojawią się strupki, to nie wolno ich drapać, gdyż spowoduje to powstanie nieestetycznych blizn. Warto także unikać intensywnego wysiłku fizycznego, gdyż pot może negatywnie wpływać na proces gojenia się tatuażu.

Wszelkie niepojące objawy, takie jak podwyższona temperatura, dreszcze czy nadmierne pocenie należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Obejrzy on tatuaż i oceni, co jest przyczyną złego samopoczucia i czy nie pojawił się stan zapalny. Pielęgnowany odpowiednio tatuaż będzie prezentował się nienagannie przez długi czas.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.