Jak przygotować się do swojego pierwszego tatuażu?

W dzisiejszych czasach tatuaże stają się coraz bardziej popularne i akceptowalne społecznie, zatem więcej ludzi decyduje się na swój pierwszy tatuaż. I właśnie dlatego w poniższym wpisie udostępniamy kilka informacji ważnych przy pierwszym tatuażu, aby zapewnić Wam jak najlepsze doświadczenie i uchronić Was od niepotrzebnych komplikacji.

Co warto wiedzieć przed zrobieniem swojego pierwszego tatuażu?

Przede wszystkim pamiętajcie, że tatuaż to decyzja na całe życie, dlatego, zanim zdecydujecie się na jego wykonanie, zastanówcie się nad jego znaczeniem, umiejscowieniem na ciele i przemyślcie tę decyzję na spokojnie.

Warto również pamiętać, że wykonywanie tatuażu wiąże się z pewnym ryzykiem, takim jak infekcja, alergia, a nawet choroby przenoszone drogą krwi. Dlatego po podjęciu decyzji warto zrobić dobry research i wybrać odpowiednie studio, które zapewni Wam bezpieczeństwo i profesjonalizm.

Czym się kierować przy wyborze studia tatuażu?

Wybór studia nie jest wcale taką prostą sprawą. Wiadomo, że ważnym kryterium wyboru jest jego renoma, opinie w Internecie, czy polecenia znajomych, jednak to nie wszystko. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na:

  • Doświadczenie i kwalifikacje tatuatora — warto upewnić się, że osoby wykonujące tatuaże w danym studiu mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie. Możecie też poprosić o obejrzenie portfolio tatuatorów i zobaczyć, jakie projekty wykonali wcześniej.
  • Higienę i bezpieczeństwo — przed wykonaniem tatuażu zobaczcie, jakie narzędzia i sprzęt są używane, czy są one odpowiednio dezynfekowane i sterylizowane.
  • Atmosferę w studiu — ważne jest, aby czuć się komfortowo i swobodnie w studiu tatuażu. Przyjrzyjcie się więc atmosferze, jaka tam panuje oraz podejściu pracowników do klientów.
  • Cenęcena za tatuaż może się różnić w zależności od wielkości tatuażu, czasu jego wykonania czy doświadczenia tatuatora. Pamiętajcie, że wybierając tańsze studio, możemy narażać się na gorszą jakość wykonania lub brak bezpieczeństwa. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu, by znaleźć studio z cennikiem, który nam odpowiada.

Widać więc, że czynniki wpływające na wybór mogą być naprawdę znaczące przy podejmowaniu decyzji o konkretnym studiu. Nie należy ich lekceważyć i na pewno warto poświęcić czas na sprawdzenie wszystkich aspektów.

O czym pamiętać dzień przed tatuażem?

Wbrew pozorom odpowiednie przygotowanie na dzień przed tatuażem ma jeszcze większe znaczenie, niż sam dzień sesji. Ważne, aby w tym dniu zadbać o swoje zdrowie, czyli:

  • wyspać się,
  • nie spożywać alkoholu,
  • nie jeść wieczorem ciężkich posiłków,
  • nie zażywać leków mogących wpłynąć na krzepliwość krwi,
  • pić duże ilości wody lub innych nawadniających płynów.

Dzięki temu w dzień robienia tatuażu uzyskamy naprawdę dobre samopoczucie, a ten aspekt jest kluczowy przy odpowiednim nastawieniu do całej sesji i tatuatora.

Jak przygotować się do tatuażu?

Przed wizytą w studiu równie ważne jest zadbanie o własne samopoczucie, dlatego na kilka godzin przed sesją warto pamiętać o nawodnieniu oraz o dobrym i bogatym w wartości odżywcze posiłku, aby przygotować nasz organizm na ból.

Przed wykonaniem tatuażu ważne jest również odpowiednie przygotowanie skóry. W miejscu, gdzie będzie ona tatuowana nie powinno być żadnych ran, stanów zapalnych i zaczerwienień, gdyż tatuator może wtedy odmówić wykonania tatuażu. Oprócz tego skóra powinna zostać oczyszczona z makijażu, owłosienia, balsamów i innych specyfików.  Tę czynność wykonuje najczęściej tatuator, jednak jeśli chcemy ułatwić mu pracę, to my również możemy się tym zająć.

Ostatnim czynnikiem, który pozytywnie wpływa na samopoczucie podczas sesji, jest odpowiedni ubiór. Pamiętajcie, by założyć wygodne ubrania, aby poczuć się luźno i jak najbardziej swobodnie. Dzięki temu wzrasta komfort leżenia na fotelu, a po sesji dajemy skórze oddychać i zmniejszamy ryzyko otarć.

Przeczytaj także: Czym smarować swieży tatuaż? 

Jak widzicie wykonanie pierwszego tatuażu to ważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Odpowiednie przygotowanie do całej sesji jest kluczem do sukcesu i niewątpliwie dzięki temu coraz więcej osób cieszy się swoim pierwszym tatuażem bez żadnych komplikacji.

Kontakt

Skontaktuj się z nami.